فراخوان چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منتشر شد

به گزارش ایرنا، حسین مسافرآستانه دبیر چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به مناسبت انتشار فراخوان این رویداد چنین نوشته است: عدد «چهل» در فرهنگ و ادبیات ایران نماد نوعی تکامل است. جشنواره تئاتر فجر در آستانه ۴۰ سالگی خود راه پرفراز و نشیبی را با یاری بلندهمتان هنر این سرزمین طی کرده، تجربیاتی را در هر دوره با مشارکت هنرمندان به تئاتر ایران افزوده و نه تنها در گستره ملی که در گستره جهانی موجب اعتبار برای تئاتر ایران و هنرمندانش شده است.

آستانه در ادامه یادداشت خود تاکید کرده است: سال گذشته همه‌گیری کرونا عرصه را برای همگان به ویژه خانواده تئاتر و هنرمندانش تنگ و دشوار کرد که به لطف ایزدمنان و همراهی هنرمندان فهیم و پرتلاش کشور چرخ جشنواره از حرکت باز نایستاد و مسیر خود را ادامه داد تا به ایستگاه چهلم رسید. در این دوره برآنیم تا با مشارکت هنرمندان، همراهی اهالی رسانه و بهره‌گیری از تجربیات برگزاری در دوره‌های پیشین و با توجه به شرایط شیوع کرونا و امید به کاهش بحران‌های ناشی از شیوع این ویروس به جز برگزاری شایسته با حضور آثار هنرمندان هموطن، بخش ملل جشنواره را نیز پس از یک دوره وقفه برگزار کنیم.

فراخوان چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منتشر شد

بهره‌گیری ناگزیر از ظرفیت‌های فضای مجازی در دوره‌ی پیش، ساحات دیگری از نحوه مواجهه با مخاطبان را برای جشنواره فراهم کرد. در این دوره علاوه بر ارتقا فعالیت‌های پیشین، با هدف تقویت فرایند انتخاب آثار با بهره‌گیری از ظرفیت‌های فضای مجازی طیف متکثر و متنوع‌تری از هنرمندان و فعالان تئاتر کشور ستاد برگزاری را در انتخاب آثار یاری خواهند کرد.

دبیر جشنواره چهلم تئاتر فجر در پایان نوشتار خود تصریح کرده است: به قاعده هر دوره جشنواره با هدف میزبانی از آثار شایسته هنرمندان کشورمان و درنظر گرفتن محورهای مضمونی، اولویت‌هایی برای آثار این دوره در نظر گرفته شده است.

فراخوان چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منتشر شد

بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، توجه به شعار سال (تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها)، توجه به زمینه‌های فرهنگ ایرانی- اسلامی و بهره‌گیری از مضامین بومی و قومی در جهت تقویت وفاق ملی، نگاه کاوشگرانه به مضامین اجتماعی در جهت ترویج ارزش‌های دینی‌،‌ انسانی، اخلاق اجتماعی، مشارکت‌های جمعی و امید به آینده، توجه ویژه به نمایشنامه‌نویسی ایرانی و تئاتر ایرانیِ اندیشه‌ورز و اهمیت دادن به تعاملات ‌بینافرهنگی، میان تئاتر ایران و سایر ملل؛ شش محور اصلی چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به شمار می‌رود.  

متقاضیان می‌توانند از تاریخ ۲۲ تیرماه با مراجعه به نشانی www.fitf.ir علاوه بر دسترسی به متن فراخوان چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، نسبت به ثبت تقاضا اقدام کنند.

چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در بهمن ماه ۱۴۰۰ به دبیری حسین مسافرآستانه برگزار می‌شود.

کانال ایران

درباره ی kuop26598

مطلب پیشنهادی

برای تعطیلی سینماها تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، محمدرضا فرجی درباره تعطیلی سینماها با …