اکران دو فیلم سینمایی در ابهام

به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، در حالی که شورای صنفی نمایش در ابتدای هفته جاری از اکران فیلم سینمایی «دینامیت» ساخته مسعود اطیابی و «درخت گردو» ساخته محمدحسین مهدویان از پایان همین هفته خبر داده بود، اکران این ۲ فیلم آغاز نشد و بنابر مصوبه جدید سازمان سینمایی در زمینه حمایت از فیلم‌ها، به نظر می‌رسد اکران این دو فیلم به طور کلی منتفی شده است.

پیش از این سازندگان این دو فیلم با شرط تضمین مالی به مبلغ حداقل ۲.۵ میلیارد تومان راضی به اکران فیلم‌های خود شده بودند که این مبلغ در جلسه امروز ستاد کرونای سازمان سینمایی به یک میلیارد تومان کاهش یافت و در صورت عبور مجموع فروش آن‌ها از ۵ میلیارد تومان می‌توانند از حمایت ۲.۵ میلیاردی سازمان سینمایی بهره‌مند شوند.

روز گذشته ۹ تیرماه جلسه‌ای برای تعیین تکلیف فیلم‌های متقاضی برای اکران تشکیل شد که در این جلسه سازمان سینمایی با تضمین ۲.۵ میلیاردی برای هیچ فیلمی موافقت نکرده و به نظر می‌رسد، اکران آثار در صورت پافشاری صاحبان اثر به دریافت تضمین در سینماها منتفی خواهد بود.

بنابر خبر ارسالی از سوی روابط عمومی سازمان سینمایی، در این جلسه بسته پیشنهادی اخیر شورای صنفی نمایش در خصوص حمایت از اکران فیلم‌های جدید مطرح شد و بعد از بحث و بررسی مقرر شد به صاحبان فیلم‌های با قابلیت جذب مخاطب که از این پس اکران می‌شوند پس ازآنکه فروش آنها از مبلغ ۲ میلیارد تومان عبور کرد، ۱ میلیارد تومان به عنوان کمک پرداخت شود و پس از فروش ۵ میلیارد تومان، کمک یک و نیم میلیاردی (مجموعاً دو و نیم میلیارد تومان) پرداخت شود.

متقاضیان اکران با شرایط اعلام شده می‌توانند تقاضای خود را به دبیرخانه شورای صنفی نمایش ارائه دهند.

در این جلسه که به ریاست حسین انتظامی برگزار شد، سعید رجبی فروتن، رمضانعلی حیدری خلیلی، محمد رحمتی، سید حسین سیدزاده، سید غلامرضا موسوی، محمد قاصد اشرفی، مرتضی شایسته، محمدرضا فرجی، و مسعود نجفی حضور داشتند.

این درحالیست که عوامل دو فیلم سینمایی «درخت گردو» و «دینامیت» هنوز واکنشی نسبت به تصمیم تازه سازمان سینمایی نشان نداده‌اند.

با توجه به پیش‌شرط‌هایی که پیش از این از سوی این دو فیلم مطرح شده بود، به نظر می‌رسد باید انتظار برای اکران فیلم‌های تازه در سینماها را به آینده موکول کرد.

کانال ایران

درباره ی kuop26598

مطلب پیشنهادی

برای تعطیلی سینماها تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، محمدرضا فرجی درباره تعطیلی سینماها با …